WingTsun

JustFit’te üyelerimize sunduğumuz stüdyo derslerimizden bir diğeri: WingTsun…


WingTsun nedir?

Günümüzden 250-300 yıl öncesinde Ching Hanedanlığı zamanındaki iktidar çekişmeleri içinde hayatta kalma mücadelesi veren bir kadın rahibe ile güzelliği yüzünden başı beladan kurtulmayan bir diğer mücadeleci kadının dayanışmasından doğan WingTsun Kung - Fu, temelde o dönem mevcut Shoa Lin Kung -Fu tekniklerinin bir kadın tarafından sadeleştirilip akılcılaştırılmasıyla ve çok çalışarak yaratılan, gösterişten uzak yeni bir dövüş sistemidir.

Bu sistemde düşman, kuvvetle değil akılla alt edilir. Zaten kadın olarak var olmanın kendisi de güzellik ve zarafetin yanında bu nitelikleri taşımayı gerektirir: Yaratıcılık, duyarlılık, akılcılık, azim ve ille de çalışkanlık…

Amaç Nedir?

İşte bizler de kadınlara verdiğimiz değer ve önem çerçevesinde JustFit’te, kadına karşı şiddet, kapkaç vb. olaylar sebebiyle gelen artan talep üzerine, Pazar günleri sadece kadınlara özel; tehlike veya tehdit anında kendilerini savunup koruyabilmelerini sağlayacak teknik, prensip ve stratejiler içeren özel bir grup dersi başlattık.


Ders içeriği nedir?

Söz konusu derslerde; tehlike anında kadın olarak savunma reflekslerinizin nasıl olması gerektiği, karşınızdaki kişinin hassas noktalarının nereler olduğu ve sizin buralara nasıl ve ne şekilde saldırmanız gerektiği vb. konularda detay teknikler, püf noktalar ve stratejiler öğretiliyor.

Faydaları nelerdir?

WingTsun öğrenmek aşağıdaki konularda kişiyi etkinleştiriyor:

Potansiyel geçici durumlardan sakınmayı öğrenme,

Uygulanan şiddetten kaçınma yollarını öğrenme,

Stresli olduğunuzda kendinizi nasıl yöneteceğinizi öğrenme,

Saldırganın atağını önlemek için hızlı, etkili ve gerçekçi teknikleri öğrenme.

Fiziksel Faydaları:

Kişinin reflekslerini, koordinasyon ve nefes alışını geliştirir. Böylece performansınız bütün fiziksel aktivitelerde artmış olur,

Kişinin gücünü arttırır, enerji seviyesini gereksiz yere harcamadan korumasını sağlar, bu sebeple kişi kendini gün boyu iyi hisseder,

Zihinsel Faydaları:

Stresi azaltır,

İnsana kendini ve sevdiklerini koruyabilmenin verdiği huzuru hissettirir,

Kişinin kendine güvenini, saygısını arttırır ve kendini disipline etmesini sağlar.JustFit her biri, derslerin içeriklerine göre dizayn edilmiş 3 farklı stüdyosunda, birçok grup dersi olanağını ücretsiz olarak sunuyor.


Detaylı Bilgi


JustFit, Personal Training servisini, sunduğu ücretsiz doktor kontrolleri ile bir üst çıtaya taşıyor. Çünkü sağlığınız her şeyden önemlidir.


Detaylı Bilgi